Erekce

co je to erekce

Samotná erekce je zjednodušeně řečeno ztvrdnutí a ztopoření penisu. Objem penisu se dokáže zvětšit několikanásobně. Bez této funkce by se člověk nedokázal obejít, protože je to dost závažný faktor při pohlavním styku. V ztopořeném stavu penis dokáže vklouznout do ženské části pohlavního ústrojí – pochvy, a díky této činnosti se dokáže dostat ejakulát na správné místo. Tento stav se nazývá reprodukce.

Erekce má význam i v ženském těle. Děje se díky klitorisu, který je erektilní orgán ženy a během vzrušení dokáže ztvrdnout. Je to však jeho jediná funkica, protože klitoris nemá žádný význam při reprodukci.

Na průběh erekce ovlivňuje několik faktorů. Celou erekci řídí Centrální nervový systém (CNS), který podává tělu podněty na ztopoření penisu. Dále nesmíme zapomenout ani na dostatečné prokrvení pohlavních orgánů, které zajistí samotnou erekci. Erekci však ve velkém množství ovlivňuje i životní styl, který v dnešní době není nejlepší. Přejídáme se, kouříme, pijeme hodně alkoholu, málo se hýbeme a nesportujeme. Všechny tyto faktory ovlivňují naše tělo a správné fungování. Proto se nemůžeme divit, že mnoho mužů přichází s problémem erektilní dysfunkce.

Erektilní dysfunkce se samozřejmě dá léčit. Někdy prostě stačí nakopnout naše tělo na správné fungování jednoduchou úpravou stravy nebo výživovými doplňky, které jsou na erektilní dysfunkci zaměřené. V horším případě třeba problémy s erekcí zajít k doktorovi a ten blíže identifikuje problém.

Podívejte se také přípravky na podporu erekce.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments