Orgasmus

Co je to orgasmus - jak ho dosáhnout u ženy a muže

Každý z nás by měl být předurčen k tomu aby mohl dosáhnout orgasmu. Není to však vždy jednoduché. Většina lidí totiž bere orgasmus jako každodenní záležitost. Co ale když prostě nedokážete dosáhnout orgasmu? Tady už začíná být náznak problému. Otázkou je nyní ale, zda je problém psychický nebo tělesný.

Náznaky problému spatříte již při běžném pohlavním styku. Muži se většinou dokáží uspokojit snadno a rychle. Při erekci, kterou dosáhnou při intimní chvíli a následné ejakulaci spojí příjemný pocit, který nazýváme sexuální vyvrcholení. Můžeme ho jednoduše nazvat mužský orgasmus. U žen dosáhnout tento blahodárný pocit, který by měly dosáhnout při milování s mužem nebo ženou, nebo i při masturbaci, je komplikovanější.

Co je vlastně orgasmus?

Je to vlastně vyvrcholení pohlavní rozkoše, kterou dokážete procítit při sexuální stimulaci intimních partií.   Příjemný pocit, který zažijete emocionální, fyzickou nebo psychologickou reakcí se nazývá orgasmus.  

Zvětšené prokrvení pohlavních orgánů, které se projevuje v oblastech genitálií stahováním určitých svalových partií se uvolňuje sexuální napětí. Hned po sexuální úlevě se uvolňují i stažené svaly a dochází k vyvrcholení. U mužů je pohlavní vyvrcholení ukončeno ejakulací semene. Semeno se stává jasným znakem sexuálního uspokojení u mužů. U žen se orgasmus projeví také ejakulací ale v podobě čiré tekutiny, která může být ve velmi malém množství, takže to ani nemusíte spatřit.

Orgasmus probíhá v CNS (centrální nervový systém) a tím pádem se dá odlišit od doprovodných funkcí jako je například ejakulace. V limbickém systému mozku se projevují hlavně za součinnosti hypotalamu a amygdaly. Vedle toho jsou zapojeny do procesu orgasmu ještě i přenašeče neurotransmitery, dopamin, serotonin, noradrenalin ale i různé hormony jako jsou androgeny, endogenní opioidy. Právě pro tyto kombinace dokážete při orgasmu pociťovat různé pocity štěstí, bolesti, strachu, zimy a mnoha dalších.

Jak dosáhnout orgasmu u žen?

Zajímavé téma, na kterou chtějí odpověď ženy ale i muži. Když jednou pocítí žena ten slastný pocit, tak ho chce mít už během každého sexu. Ne vždy to však “přijde”. Jednoduše nefunguje dráždění klitorisu, partnerův penis není takový jako by měl být, nevíte najít bod G, nefunguje ani orální stimulace. Tak ještě jste nevyzkoušeli prostě všechno. Jsou různé krémy a tablety s přírodním obsahem na podporu erekce. Zvyšují prokrvení pohlavních orgánů u žen a zvyšuje se i citlivost, která napomáhá zvýšené šanci dosáhnout orgasmu. Jedním z přípravků je například i Aphrodisia pro ženy. Zvyšuje šanci na lepší orgasmus u žen.

TIP: sleva s kódem “aphrodisia2

Jak dosáhnout orgasmu u mužů?

U mužů je prokázáno, že zažijí orgasmus 8 z 10 sexuálních zážitků. To znamená, že dosažení orgasmu je docela snadné. V první řadě musí být muž uvolněný a nebýt ve stresu. Pokud nato budete stále myslet, že “musíte”, tak si můžete být jisti, že to nepřijde.   Na prvním místě je vždy hlava.   Následuje předehra nebo jiná příjemná atmosféra a pak už jen stačí vniknout svým penisem do pochvy své partnerky a jemnými pohyby a třením dochází k uspokojení mužské potřeby. Každý jak to má rád. Pokud však nemají nějaký zdravotní problém. Pro muže stačí pohlavní styk se svou vysněnou ženou (některým is mužem). Dokáží se uspokojit a mít orgasmus mnohem jednodušší a častěji než žena.

Přivodit orgasmus si dokáže muž i samotnou masturbací. Je to příjemná chvíle pro muže, kterou uspokojí svou touhu pokud nemá u sebe partnerku. Uspokojení končí vyvrcholením, čili výstřikem semene z penisu. Chámovod prostě dostane z CNS podnět, že je čas na uvolnění semene.

Je problém pokud nevím dosáhnout orgasmu?

Pokud má muž problém s dosažením orgasmu, to znamená že sice vyjde semeno ale nepociťuje přitom žádný pocit, tak potřebuje hledat řešení svého problému. Nejběžnější cestou je zřejmě vyhledat pomoc u lékaře. Svěřit mu svá tajemství a případně udělat určité testy. Existuje však i volba pořídit si výživový doplněk na podporu erekce a stím spojené zvýšenou šanci dosažení orgasmu. Jednoduchou volbou je například Erexan. Vyšší šanci dosáhnout orgasmu s Erexan-em je už jen v tom, že když budete mít pevnější erekci a vydržíte déle, tak se to musí odrazit i na příjemných pocitech u partnerky.

TIP: získejte 1 balíček zdarma!

Je problém mít orgasmus v těhotenství?

Podle vědeckých výzkumů není prokázáno nějaká škodlivost dosažení orgasmu u žen v těhotenství. Je to psychický pocit, který provází pár tělesných projevů jako jsou například zima, radost. Takže blažený pocit by nějak neměl vadit ještě nenarozenému dítěti. Samozřejmě si zvažte, zda chcete mít sex ve vyšším stádiu těhotenství.

Jak dlouho by měl trvat orgasmus?

Orgasmus u žen a u mužů trvá jen několik sekund. Je to slastný pocit, který proběhne celým vaším tělem a dostane se ven. Budete se cítit příjemně a uspokojeny ještě následujících několik minut ale samotný orgasmus trvá jen pár sekund. Proto si chceme navodit tento pocit často.

Jaké typy orgasmů u žen existují?

Je mnoho typů orgasmů podle, kterých se i nazvali:

  • Bod G – orgasmus – nejzajímavější místo v ženské pohlavní oblasti, které chce najít každý chlap. Pokud ho dokáže najít, tak mají vyhráno oba. Když se to však nedaří, tak nastává velmi pochmurná situace v posteli. Sice vám řekne, že je to v pohodě, ale vy víte, že to tak není. S tímto musí každý chlap bojovat sám. Jednoduše se musíte snažit více a výsledek v podobě nalezení bodu G se dostaví. Žena si dokáže najít bod G i sama, ale určitě to nebylo ani u jedné napoprvé.
  • Klitorisový orgasmus – stačí se dotýkat jemně as citem v oblasti klitorisu a příjemný pocit se projeví nejen v hlavě ale obvykle i vlhkou formou. Orgasmus, který si dokáže přivodit žena i sama při masturbaci.
  • Vaginální orgasmus – tento typ orgasmu dokáže žena zažít zevnitř v pochvě. Je mnohem intenzivnější než klasické dráždění klitorisu. Právě proto se velmi těžko dosáhne. Některé ženy ho pořádně ještě ani nepoznali, protože je to o správné chemii mezi oběma milenci.
  • Kombinace vaginálního a klitoridální orgasmu – pokud budete svou partnerku uspokojovat i penisem a zároveň i rukou na potřebných partiích, tak si můžete být jisti, že orgasmus přijde. Samozřejmě dělat vše s citem a nejlépe jak dokážete. Žena se vám určitě odvděčí.
  • Bod U – orgasmus – další bod podle kterého by se měl nacházet v oblasti močové trubice. Respektive po jejím vnější části. Citlivost této oblasti také napomáhá k dosažení orgasmu u žen.
  • Orální orgasmus – jemně se dostat k intimním partiím ženy a uspokojovat ji jazykem je také příjemná volba jak dosáhnout orgasmu. Pohrávat se s jazykem na klitorisu sem a tam a k tomu zapojit svou fantazii je velmi příjemná situace pro ženu. Tuto techniku však nezvládne každý. Jinak je to jen jako lízat lízátko.
  • Prsní orgasmus – u některých žen se ani nemusíte dostat dolů. Pokud dokážete příjemnými pohyby dráždit prsa hlavně rukama a jazykem, tak dokážete přivodit ženě orgasmus také. Samozřejmě je to výjimečné a určitě to nebude stačit ženě každý den. Je to jen taková občasná změna. Na prsa samozřejmě netřeba nikdy zapomínat.

Kolik orgasmů může mít žena?

Počet orgasmů u žen není nijak omezen. Obvykle to je jen jeden. Existuje však i pojem mulitiorgazmus. Ne všechny ženy zažít multiorgasmus dostanou. Muži to určitě už viděli v pornu, když žena dostává jeden orgasmus za druhým. Buďte si jistý, že v reálném životě to tak určitě nefunguje. Běžná žena je ráda že dosáhne orgasmu alespoň jeden. I to není pravidlem, že pokaždé.

Dá se dosáhnout orgasmu bez dotyku?

Orgasmus bez dotyku je trochu zvláštní záležitost. U mládeži probíhají takzvané mokré sny. Je to stav, kdy se vám sní příjemný sexuální zážitek a vzbudíte se s mokrým spodním prádlem. Jednoduše proběhne ejakulace bez jediného dotyku, jen s myšlenkami.

Závěr

Každé osobě by měl být dopřán orgasmus alespoň několikrát za život. Ten kdo ho má pravidelně, tak je to taková samozřejmost a nepřikládá mu nějakou zvláštní hodnotu. U těch, kteří ho dosáhnou opravdu výjimečně, tak jsou vděční za každou takovou chvíli a snaží se o to více.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments