Prostata

prostata

Mnoho mužů v pokročilém věku řeší problémy s prostatou. Různá onemocnění prostaty se v dnešní době dostávají stále častěji do povědomí lidí. Onemocnění prostaty, zvětšení prostaty, rakovina prostaty a mnohé další problémy se samozřejmě léčit dají. Léčba je již dále individuální podle potřeb, kterou lékař naordinuje. K tomu abychom pochopili na co slouží a co je vlastně prostata si můžete přečíst v recenzi.

Co je prostata?

Prostatu najdeme u mužů v oblasti pod močovým měchýřem. Prostata je žláza, jejíž funkci je odvádění tekutin z močového měchýře. To znamená, že přes prostatu prochází močová trubice a ústí v ní i chámovody spolu s vývody se semenných měchýřky. Prostata zajišťuje i odvod spermií (ejakulátu) ze chámovodu a také odvod tekutiny ze semenných váčků. Ejakulát je v želatinové podobě a díky bílkovině, která vzniká v prostatě se dokáže dostat do tekuté podoby. Tato bílkovina se nazývá PSA – prostatický specifický antigen, která je velmi důležitým faktorem při zjišťování onemocnění prostaty. Hlavně při diagnostice a léčbě rakoviny prostaty je PSA velmi důležitá.

Jaké jsou příznaky onemocnění prostaty?

Příznaky problémové prostaty netřeba zanedbávat. Může přímo ovlivňovat i sexuální život. Samotná erektilní dysfunkce je vlastně také jeden z mnoho příznaků, které naznačují problémy s prostatou. Chcete-li předejít problémům s erektilní dysfunkcí, tak můžete vyzkoušet například přírodní výživové doplňky.

Dalším výrazným problémem je samotné močení. Močení může být bolestné, časté, přerušované nebo se nedokážete vymočit vůbec. I samotná síla proudu při močení může být jedním s příznaků problémů s prostatou. Při takových závažných problémech se určitě obraťte na svého lékaře a urologa.

 

V každém věku je zonální anatomie jiná. Podle tohoto faktoru se diagnostikuje a léčí rakovina prostaty.

Důležité jsou hlavně:

  • Benigní hyperplazie – je nenádorové zvětšení prostaty. Výskyt benigní hyperplazie je hlavně centrální části, která obklopuje prostatu. V periferní části se vyskytuje hlavně rakovina prostaty.
  • Apex prostaty – je důležitý z anatomického hlediska. Při závažné operaci je důležité kompletní odstranění apexu prostaty.
  • Embryologie – samotný vývoj prostaty před narozením. Je důležitým faktorem při zonální anatomii.

Jak zlepšit funkci prostaty?

Celkový životní styl člověka a hlavně stravovací návyky mohou mít velký význam při problémech s prostatou. Chcete-li předcházet problémům s prostatou, tak můžete například výživovými doplňky, které obsahují výtažek z dýňových jader, které mají příznivý vliv na prostatu. Její účinky jsou prokázány a proto je jednou z možnosti prevence před problémy s prostatou.

Jak léčit prostatu?

Netřeba se hlavně hned obávat rakoviny prostaty. Může to být jen zánětlivé onemocnění, které lze léčit různými volně prodejnými léky na prostatu. Někdy to je prostě snížená funkce tvorby bílkoviny PSA. Horší to už je pokud se musí jít na operaci prostaty. Operace prostaty může být nepříjemná ale v dnešní době se provádí poměrně často a výsledky operace jsou pozitivní. Vše s vámi bude určitě detailně procházet lékař.

Na této stránce naleznete všechny pilulky na prostatu.

Zdroj obrázku: US government agency National Cancer Institute

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments