Testosteron

O mužském pohlavním hormonu testosteronu již určitě slyšel nebo se dočetl každý z nás. U žen najdete také podobný hormon, který dělá ženu ženou a to je estrogen. V mužském těle má testosteron 2 základní funkce.   V první řadě podporuje růst pohlavních orgánů u mužů a zadruhé má vliv na růst svalstva, velikost hrtanu, zvyšující se ochlupení, velikost samotného penisu. Řídí celkově pohlavní aktivitu u mužů.  

V pubertě si testosteron také našel své místo. Hladina testosteronu v tomto období se radikálně zvyšuje, což má za následky samotnou stavbu a chování mužského těla. S tímto je spojeno i zvětšení pohlavních orgánů. V různých testech bylo prokázáno, že samotný testosteron má vliv i na soutěživost a bojovnost mezi jedinci.

Testosteron je hormon, který vzniká ve varlatech díky činnosti Leydigových buňkám. Na samotnou produkci a vylučování potřebuje další hormon předního laloku hypofýzy, který se nazývá luteinizační hormon.

Jak si zvýšit hladinu testosteronu?

Zvýšit hladinu testosteronu si dokážete různými výživovými doplňky, mezi které patří například Zerex Ultragold. Svými účinky dokáže ovlivnit tvorbu testosteronu v těle a zvýšit si jeho hladinu. Těžko dokázat jaká hladina testosteronu je správná, ale pokud se cítíte být méně mužný a chcete si doplnit nedostatek a nízkou hladinu testosteronu, tak výživový doplněk Zerex Ultragold je určitě docela slušná volba. Vlastně si touto možností seženete testosteron tablety, kterými si dokážete sami regulovat hladinu testosteronu.

Testosteron u žen

Nepříjemným faktorem bývá, pokud je zvýšená hladina testosteronu u žen. Začínají se projevovat některé mužské vlastnosti, které nejsou pro žádnou ženu příjemné. Zvýšené ochlupení těla, změněna stavba těla, zvětšený hrtan. To jsou všechno faktory, které by se měly nacházet pouze u mužů. Hlavně dívky v pubertě pociťují velkou zlost, pokud mají zvýšenou hladinu testosteronu. Je to dáno tím, že se testosteron nachází i v ženském těle ale ve velmi malém množství.

Pro snížení testosteronu u žen je nejlepší volba promluvit se s lékařem, aby dokázal naordinovat tu nejlepší léčbu.

Zdroj obrázku: NEUROtiker (Own work) [Public domain]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments